در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
آمیخته شدن خون شهدای مقاومت جهان اسلام را متحدتر کرد
جمعی از ائمه جمعه سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از سیلی محکم سپاه پاسداران به اشغالگران آمریکایی آمیخته شدن خون شهدای مقاومت را عامل تقویت اتحاد در دنیای اسلام عنوان کردند و گفتند: تشییع پیکر شهدای مقاومت، پویایی انقلاب را به رخ جهانیان کشید.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی طایفه شاهوزهی به نقل از عصرهامون، حجت‌الاسلام مصطفی محامی ظهر امروز در مصلی قدس زاهدان با تاکید بر تقوای الهی بیان کرد: اگر انسان خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود ببیند و حضور خداوند را در همه جا احساس کند قطعاً خود را کنترل می کند و همواره مواظب خود است که دست از پا خطا نکند و با گناه نیافتد و خداوند نیز دشمنان را از او می ترساند و او را به بالاترین درجات می رساند.

امام جمعه زاهدان افزود: شهید قاسم سلیمانی یک نمونه بارز از انسانهای مخلص بود که زندگی خود را در راه خدا گذاشت و مقام معظم رهبری نیز یکی دیگر از بندگان مخلص خداست که از هیچ چیز بجز خداوند نمی ترسد و این انسانهای پاک و زندگی آنها باید برای ما سرمشق باشد و از آنها درس بگیریم.

وی با تسلیت مجدد شهادت سردار سلیمانی و همرزمان ایشان و از دست دادن جمعی از هموطنان در تشیع پیکر شهید سلیمانی و حوادث هواپیما و اتوبوس، تصریح کرد: با همه این مصیبت ها در هفته گذشته مردم و جامعه ما مشمول عنایات و الطاف متعدد خداوند تبارک و تعالی بودند که اولین عنایت خداوند در تشییع پیکر شهید سلیمانی بود و با شهادت این بزرگ مرد قیامتی به پا شد که درواقع بخاطر یک عمر مجاهدت مخلصانه ای بود که ایشان در راه خداوند داشتند.

حجت الاسلام محامی افزود: در حقیقت این عنایت خداوند است که یک بنده مخلص خودرا به جایی می رساند که همه کشورها و جوامع برای او متاثر می شوند و همه این عالم را در برابر او خاضع و خاشع می کند.

وی ادامه داد: دومین لطف خداوند این بود که آمریکایی‌ها با شهادت ایشان مرتکب یک حماقت راهبردی شدند چراکه آنها فکر می کردند با شهادت سردار سلیمانی او را از صحنه خارج خواهند کرد و تقاص داعش را از او می گیرند اما خداوند نقشه های آنها را نقش بر آب کرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه قدرت شهید سلیمانی از سردار سلیمانی خیلی بیشتر است، بیان کرد: از برکات این شهادت این بود که همه مردم با هر فکر و ذهنیتی که داشتند به صحنه آمدند و به تعبیر مقام معظم رهبری این حضور چشمگیر نشان داد که انقلاب همچنان زنده است و فرزندان انقلاب همچنان زنده هستند و خواهند بود.

وی افزود: دشمنان سالیان سال برای ایجاد تفرقه بین امت شهید پرور ایران اسلامی و ایجاد تفرقه بین مردم ایران و عراق در جامعه اسلامی توطئه کرده بودند و این حضور مردم باعث شد تا دلها به هم نزدیک شوند و الفت پیدا کنند و اگر اختلافی وجود دارد کنار بگذارند که اینها همه از برکات شهادت این شهید بزرگوار و از الطاف خداوندی است.

حجت الاسلام محامی با اشاره به اینکه باید از زندگی شهید سلیمانی درس بگیریم، خاطرنشان کرد: اینگونه زندگی کردن و از دنیا رفتن یک انسان خدایی، جای غبطه خوردن دارد و می بایست از آن درس بگیریم و یکی دیگر از برکات خداوند این بود که در هفته گذشته تجلی دیگری از نعمت ولایت و رهبری را مشاهده کردیم که با وجود مصیبت بزرگی که بر ایشان وارد شده بود وغم و اندوهی که در دل ایشان قرار گرفت ولی برخورد ایشان و حضور و سخنانشان ایشان تجلی کوچکی از نعمت ولایت و رهبری بود که باید آن را خوب بشناسیم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با مدیریت درست و انتخاب سریع فرماندهی نیروی قدس سپاه نشان دادند که راه سردار شهید بدون هیچ خللی همچنان با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد که جای دارد در اینجا به سردار قاآنی هم تبریک بگوییم که اعتماد مقام معظم رهبری را بدست آوردند و این افتخار را به دست آوردند تا سالیان سال در این مسیر پر افتخار مقاومت حضور داشته باشند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در انتقام سخت از آمریکایی ها، خاطرنشان کرد: علیرغم تبلیغات و هیاهویی که آمریکایی‌ها ایجاد کرده بودند و می خواستند که ایران را بترسانند تا در برابر آن‌ها دست به مقابله‌ای نزند اما حضرت آقا محکم و استوار فرمودند انتقام می‌گیریم و انتقام سخت در راه است و بعد هم موشک‌باران پایگاه‌های عین الاسد که بزرگترین پایگاه امریکایی ها در عراق بود را شاهد بودیم که بایستی از برادران عزیزمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خاطر این اقدام شجاعانه تشکر کنیم و امیدواریم آنچنان که مقام معظم رهبری فرمودند تا بیرون راندن آمریکایی ها از منطقه غرب آسیا این انتقام سخت و این مسیر انتقام ادامه پیدا کند.

وی در پایان با اشاره به نزدیک شدن به فصل انتخابات و ضرورت هوشیاری مردم گفت: این رفاقت و همدلی که در جامعه رخ داده است باید حفظ شود تا خدایی ناکرده در انتخابات و رقابت های انتخاباتی این وفاق و همدلی خراب نشود و مردم هم با دقت نظر و شناخت کافی به کسانی رای دهند که بتوانند حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران و به دنبال خدمت به مردم مسلمان باشند.

تشییع پیکر شهدای مقاومت، پویایی انقلاب را به رخ جهانیان کشید
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری، امام جمعه شهرستان سراوان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، بیان کرد: حضرت فاطمه (س) از تمام زنان عالم افضل تر است.

 وی با اشاره به اینکه جوانان دقت داشته باشند در امر ازدواج، ازدواج حضرت فاطمه (س) را الگوی خود قرار دهند، افزود: عبادت، حجاب، عفاف، همسر داری، فرزند داری، همسایه داری و زهد حضرت زهرا (س) در جامعه الگو قرار گیرد.

وی گفت: شهادت سردار بزرگ اسلام، حاج قاسم سلیمانی این مرد بزرگ اسلام، مجاهد با اخلاص، با تدبیرو برجسته خدایی و ولایی که در راه مقاومت به دست جنایتکاران این عصر به شهادت رسید،  یقینا مسیر آن شهید والا مقام پر رهرو خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با توجه به اینکه شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده مسلط در میدان جنگ با رعایت حدود شرعی بود، اضافه کرد: دشمنان شیطان صفت انقلاب اسلامی ایران درتلاش هستند تا مردم را از انقلاب نا امید کنند اما با حضور در تشییع پیکر شهدای مقاومت، زنده بودن و پویایی انقلاب به رخ جهانیان کشانده شد.

وی خاطر نشان کرد: شجاعت، دشمن شناسی و استکبار ستیزی سردار سلیمانی بی نظیر بود  که باید از این برجستگی سردار شهید درس و پند گرفت و خدعه ها و دشمنی دشمنان را بشناسیم و شک و شبهه ای در دشمنی دشمنان نداشته باشیم.

امام جمعه شهرستان سراوان تصریح کرد: دشمن با مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دست به توطئه می زند تا ایمان و غیرت را از مردم بگیرند و پایبندی به خون شهدا و انقلاب را کمرنگ کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه شهادت حاج قاسم سلیمانی و یارانش همدلی،  و وحدت را زنده و بستر مناسبی را راه مقاومت و مجاهدت به وجود آورد، اذعان کرد: حضور پر رنگ مردم در سراسر ایران اسلامی و ولایی نشان از دشمن شناسی، انقلابی گری، دوستی  و ولایی بودن مردم داشت.

وی گفت: اقدام شجاعانه و به موقع فرزندان انقلاب در هوا و فضای سپاه پاسداران برای دشمن سخت و دردناک بود که هیبت پوشالی آمریکا را در هم کوبید.

 امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه قاآنی نسخه دیگر شهید سلیمانی است، تصریح کرد:  سردار قاآنی چهل سال در محور مجاهدت و مقاومت حضور داشته و به عنوان مغز متفکر شجاع، باد تدبیر انقلابی از وی یاد می شود.

حجت الاسلام و المسلمین بامری همچنین جان باختن تعدادی از هموطنان در تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و حادثه سقوط هواپیما را تسیلت گفت و با خانواده های دادغدیده ابراز همدردی کرد.

تمام دنیا مدیون رشادت های شهید سلیمانی در مبارزه با تروریست است
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان دلگان با اشاره به سالروز شهادت امیرکبیر در بیستم دی ماه سال ۱۲۳۰ شمسی، گفت: ایشان شخصیتی است که برای استقلال و آزادی ملت ایران زحمات فراوانی کشید و مقابل استکبار و استعمارگران ایستاد و سرانجام همان ها هم به شهادتش رساندند.

وی ادامه داد: تشییع باشکوه پیکر سردار مقاومت و همرزمانش ، قیامت آن از کاظمین تا کرمان را به نمایش گذاشت، این تشییع اولا در ایران و عراق انجام گرفت که این جمعیت حدود بیست میلیون نفر و یک رکورد در مراسمات تشییع جنازه بود.

خطیب جمعه دلگان عنوان کرد: اثر خون سردار شهید سلیمانی و تشییع او و یارانش یک واقعه بیدار کننده و هشدار دهنده بود، در واقع مراسم تشییع پیکر ایشان یک مرگ بر آمریکا چند میلیونی انسان های آزاده در سراسر دنیا بود.

حجت الاسلام والمسلمین بامری افزود: این شجاعانه ترین و جسورانه ترین تشییع جنازه یک شخصیت سیاسی و مذهبی در سراسر جهان است، تمام دنیا مدیون تلاش و رشادت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.

امام جمعه دلگان تصریح کرد: در واقع مأموریت سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی تازه آغاز شده؛ شهادت ایشان گره های بزرگتری از مسلمانان و جبهه مقاومت را خواهد گشود.

وی با اشاره به پیشبینی بارش باران در منطقه، خاطرنشان کرد: مردم از رفتن در کنار رودخانه ها، دره ها و منازل گلی و کپری خودداری کنند.

آمیخته شدن خون شهدای مقاومت جهان اسلام را متحد کرد
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نماز جمعه امروز این شهر عنوان کردند: شهید سپهبد قاسم سلیمانی شهید وحدت بود و امروز باید همه در جامعه در مسیر مقاومت و مجاهدت این جریان وحدت را ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا تلاش می‌کرد فلسطین را ضعیف نگه دارد و عراق را مانند رژیم سعودی وابسته کند افزود: آمریکایی‌ها همواره با ترویج فساد و ویرانگری در دنیا چهره واقعی خود را نشان داده اند و بعد از اولین جواب ترور سردار شهید تهدیدات پوشالی شان تبدیل به پیشنهاد مذاکره شد.

وی با بیان اینکه آمریکا منافع نامشروع در خاورمیانه دارد و نظام ارباب و رعیتی درست کرده و کرامت انسان‌ها را شکسته است ادامه داد: سپهد سلیمانی مردی بزرگ و دلسوز برای رزمندگان اسلام و به خصوص رزمندگان مدافع حرم بود و فرزندان شهدای مدافع حرم از ابعاد مختلف به سردار سلیمانی، عشق می‌ورزیدند و او هم به مشکلات فرزندان شهدای مدافع حرم رسیدگی می‌کرد.

خطیب نماز جمعه چابهار تشریح کرد: ولایت پذیری شهید سلیمانی مهم ترین شاخصه ایشان بود همانند مالک اشتر محو در اراده علی بن ابیطالب(ع) بود و شهید سلیمانی نیز محو در اراده ولی فقیه زمان بود، و این همان نقطه اشتراک این دو فرمانده بزرگ اسلام است.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: بی شک آمیخته شدن خون پاک حاج قاسم با حشدالشعبی در سرزمین سیدالشهداء علیه السلام، به دست شیطان بزرگ و جنایت پیشگان آمریکایی، مقاومت اسلامی را در گستره جهان پویاتر خواهد کرد.

سیلی محکم سپاه به اشغالگران آمریکایی قلب مردم را شاد کرد
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه گفت: در هفته گذشته ملت ایران شاهد غم و شادی بودند. غم بزرگ شهادت سرباز امام زمان (عج) و همچنین فوت عده ای از هموطنان در مراسم تشییع و سقوط هواپیما مسافربری بود اما پس از آن انتقام سخت سپاه پاسداران از آمریکا شادی را به کشور آورد.

وی شجاعت، تدبیر و اخلاص شهید حاج قاسم سلیمانی را از مهمترین ویژگی این شخصیت بزرگ عنوان کرد و افزود: امام جمعه هیرمند بیان داشت: در تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی هم غم وجود داشت و هم حماسه مرگ بر آمریکا ، دشمن حتی از پخش شدن تصویر حاج قاسم می ترسید و اقدام به اینکار نکرد.

وی شهادت حاج قاسم نشان زنده بودن انقلاب دانست و تصریح کرد: حضور به موقع مردم در صحنه دشمنان را وادار به تعظیم کرد. هدف از شهادت حاج قاسم توسط آمریکا ترساندن مردم بود ، اما نه تنها مردم نترسیدند بلکه خشم انتقام بالا گرفت.

وی گفت: گفت و گو زنده تلویزیونی رهبر انقلاب اسلامی پس از تهدید آمریکا نشان از حقیر بودن دشمنان است.

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۷:۱۴
کد خبر: ۴۲۳۸۰۰
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۶:۰۰
راه‌اندازی راه‌آهن چابهار - زاهدان ماهانه به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران گفت: تسریع در تکمیل طرح راه‌آهن چابهار - زاهدان ماهانه به بیش ‌از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با توجه به رقم بالای آن نیازمند تخصیص من...
۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۵:۵۰
طرح راه‌اندازی فراکسیون مناطق محروم در مجلس یازدهم اقدام بسیار ارزشمندی است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: طرح راه‌اندازی فراکسیون مناطق محروم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی کاری بسیار ارزشمند است و این فراکسیون می‌بایست مسائل مهم مناطق محرو...
۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۵:۴۷
حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی محرومین توسط نوبخت افتتاح شد
۱۴ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در سراسر کشور امروز سه‌شنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون راه و شهرسازی و معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از طریق ویدئوکنفرانس در ایران...
۱۳۹۹/۳/۳ - ۰۵:۵۸
عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغی...
۱۳۹۹/۳/۳ - ۰۵:۵۴
بیانیه سرطایفه شاهوزهی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر
حاج محمدشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی طی پیامی سالروزآزادسازی خرمشهرراتبریک گفت.
۱۳۹۹/۳/۱ - ۰۰:۵۵
رهبر معظم انقلاب: محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست
رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست، گفتند: محو اسرائیل یعنی مردم مسلمان، مسیحی و یهودی فلسطین، خودشان دولتشان را انتخاب و بیگانگان و اوباشی مثل نتانیاهو را ب...
۱۳۹۹/۳/۱ - ۰۰:۵۰
بیانیه حاج محمد رضا شاهوزهی سر طایفه شاهوزهی به مناسبت روز جهانی قدس
حاج محمدشاهوزهی دربیانیه ای روزقدس راگرامی داشت وحرکت صهیونیسم درخصوص معامله قرن را محکوم نمود.
۱۳۹۹/۲/۲۹ - ۲۳:۴۷
رییس‌جمهوری آیین‌نامه جایزه جهانی سردار سلیمانی را ابلاغ کرد
آیین‌نامه «جایزه جهانی سردار سلیمانی» مصوب جلسه ۸۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی، توسط حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد.
۱۳۹۹/۲/۲۹ - ۲۳:۴۳
رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست تصویری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی:
دولت جوان حزب‌اللهی یعنی دولت آماده و بانشاط علاج مشکلات کشور است
۱۳۹۹/۲/۲۹ - ۲۳:۴۰
امیر حاتمی: پاسخی قاطع و دندان شکن به هر دشمن متجاوزی خواهیم داد
وزیر دفاع گفت: ایران اسلامی در دفاع از امنیت ملی خود به هر دشمن متجاوزی پاسخی قاطع و دندان شکن خواهد داد

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۶:۰۰
راه‌اندازی راه‌آهن چابهار - زاهدان ماهانه به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران گفت: تسریع در تکمیل طرح راه‌آهن چابهار - زاهدان ماهانه به بیش ‌از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با توجه به رقم بالای آن نیازمند تخصیص من...
۱۳۹۹/۳/۳ - ۰۵:۵۴
بیانیه سرطایفه شاهوزهی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر
حاج محمدشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی طی پیامی سالروزآزادسازی خرمشهرراتبریک گفت.
۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۵:۴۷
حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی محرومین توسط نوبخت افتتاح شد
۱۴ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در سراسر کشور امروز سه‌شنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون راه و شهرسازی و معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از طریق ویدئوکنفرانس در ایران...
۱۳۹۹/۳/۳ - ۰۵:۵۸
عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغی...
۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۵:۵۰
طرح راه‌اندازی فراکسیون مناطق محروم در مجلس یازدهم اقدام بسیار ارزشمندی است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: طرح راه‌اندازی فراکسیون مناطق محروم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی کاری بسیار ارزشمند است و این فراکسیون می‌بایست مسائل مهم مناطق محرو...