بیانیه سرطایفه شاهوزهی درخصوص توهین به سران طوایف
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی درخصوص توهین اخیرگروهکهای تروریستی وشبکه های بیگانه به سران طوایف بلوچ بیانیه ای صادرکرد.

پایگاه اطلاع رسانی طایفه شاهوزهی –بسم الله الرحمن الرحیم

وَكَذَالِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا(بقره143)

-امروز جنگ فرهنگی ورسانه دردنیاحرف اول رامی زندودوست ودشمن ،خودی وبیگانه درآن فعالیت چشمگیری دارند.

متاسفانه رسانه وفضای مجازی آلت دست دشمنان اسلام وکشورعزیزمان نیزشده است.اخیرا درفضای مجازی گروهکهای تروریستی اقدام به پخش سخنانی کرده اند تا به سران طوایف بلوچ اهانت کنند.

متاسفانه افراط گرایان درجهان اسلام که مستقیم یاغیرمستقیم ازاستکبارجهانی پول وسلاح وخط مشی می گیرندوبااقدامات تروریستی خودسلب امنیت وایجادرعب ووحشت می کنند ودست به جنایات هولناک می زنند،داعیه جهاددارندوادعای دفاع ازحقوق اهل سنت ایران رادرسرمی پرورانندتا پشت این الفاظ پنهان شوندودست به جنایات دیکته شده خود بزنند.

جهاداسلامی وازه ای مقدس است ومبارزه باظلم وطاغوت رادربرداردکه درفقه اسلامی مانند سایرعبادات دارای شرایط واحکامی است.درجهاد اسلامی خشونت وقتل وغارت بیگناهان وزنان وفرزندان وعابدان وحمله به عبادتگاهها منع شده است .اگرکسی ادعای جهاد فی سبیل الله داشت وعلم وتزکیه نفس نداشت قطعا به هلاکت افتاده است ودرست فی سبیل طاغوت وشیطان وهوای نفس جهاد می کندومرتکب تجاوزازحد وجنایات فجیع میشود..واقعه صدراسلام که حضرت علی (رض)آن هنگام که آن شخص مشرک آب دهان به سیمای مبارک حضرت انداخت وحضرت امیر وی رارهانمود تاجهاد درراه خشم ونفس خودش نباشد درآن بحبوحه جنگ که این طرف سپاه رسول الله و آن طرف سپاه مشرکین حربی بود،مسئله رضای الهی رارعایت می کردند.وتااین حد دقت می کردند تابرای رضای خداعمل خالصی انجام دهند.آیات بسیاراست که ازحدتجاوزنکنیدواگرصلح کردند شما نیزدست ازجنگ بکشید.

مسئله دیگر دوستی بااهل کتاب است که دراسلام دوستی وهمدستی باکفارواهل کتاب منع شده است درسوره مائده آیه 51خداوند میفرماید: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَتَتَّخِذُواْ الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَيَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

ای کسانی که ایمان آورده اید، یهود و نصارا به دوستی برمگزینید، آنان خود دوستان یکدیگرند. هر کس از شما که ایشان را به دوستی گزیند در زمره آنهاست و خدا ستمکاران را هدایت نمی کند.

مسئله دیگر ترور وکشتن ناگهانی دراسلام است که درکلام عرب به نام (فتک)نقل شده است . یکی از مهم‌ترین روایات پیامبر در این باره عبارت «الایمان قید الفتک، المؤمن لایفتک(المصنف ابن ابی شیبه ج5ص 299و کنزالعمال ج1ص62) »است که مسلم بن عقیل نیز آن را حجت خود در اجتناب از ترور عبیدالله بن زیاد شمرد و به شریک بن اعور و هانی بن عروه گفت که پدرش این روایت را از حبیبش رسول خدا شنیده است. شرح این ماجرا در مقتل ابی مخنف، تاریخ طبری و تنزیه الانبیاء آمده است. روایت از نظر مسلم تا بدانجا مسلّم و مستند و مقتدر بوده است که از ترور شخصی چون عبیدالله نیز جلوگیری می‌کند. آیا نمی‌شد حدس زد که مسلم از اهمیت قتل عبیدالله بی‌اطلاع بوده و نتایج آن را پیش‌بینی نمی‌کرده است؟ آیا او نمی‌توانست بنا به مصلحت جلوگیری از واقعه عاشورا و شهادت حسین بن علی و اسارت ذریه پیامبر به ترور عبیدالله دست زند تا امام حسین را به قدرت برساند و شاید جامعه اسلامی را از یوغ بنی‌امیه نجات داده و به تعبیری سرنوشت تاریخ اسلام را دگرگون کند؟ مسلّم است که مسلم از چنان تیزبینی و درایتی بهره‌مند بود که چنین احتملاتی را از ذهن دور ندارد و به آن بی‌تفاوت نباشد. به نظر می‌رسد عمل وی نشان‌دهنده استناد و اصالت حرمت فتک در کلام پیامبر تا بدانجاست که از چنین ترور بااهمیتی خودداری می‌کند و البته خود آموزه‌ای برای مسلمانانی است که برای دفاع از اسلام و مقابله با دشمنان دین، حرمتی چنین سترگ و غیرقابل‌تردید را به کنار می‌نهند. حرمتی که از ترور فردی چون عبیدالله نیز منع می‌کند و مهم‌تر اینکه تنها در عالم نظر نمی‌ماند تا به مصلحتی مقید و محذوف شود بلکه در عالم عمل یک مسلمان در بدترین یا حساس‌ترین شرایط تاریخی مؤثر و معیّن است.

با مراجعه به زندگی پیامبر نیز آشکار می‌شود که وی نه‌تنها هیچگاه حکم به ترور یا «اغتیال» و قتل غافلگیرانه نداده بلکه از آن ناهی و مانع بوده است. پیامبر خود از قتل عبدالله بن ابی سلول رئیس منافقان مدینه که با کفار قریش در مکه هم‌پیمان بود، به دست پسر خود او منع کرد و زمانی که پسر عبدالله که او نیز عبدالله نام داشت از پیامبر درخواست کرد تا اگر به فکر کشتن پدرش است این کار را به دست خود او سپارد تا از خشم قتل پدر به دست دیگری، دستش به خون مؤمنی آغشته نگردد، به او فرمود: «ما اراده راندن چنین فرمانی نداریم بلکه تا هر زمان که او با ما بماند درباره او مدارا و احسان خواهیم کرد.» (عدالت و قضا در اسلام، صدرالدین بلاغی، امیرکبیر، ۱۳۶۰، ص ۲۳۵

پیامبر در دوره حضور در مکه و در آغاز مبارزه با کفار و معرفی اسلام به عنوان مکتب زندگی و راه آزادی از اسارت و ظلم نیز هیچ‌گاه به ترور دشمنان خود دست نزد و از صدور جواز آن نیز خودداری کرد. سنت پیامبر نشان می‌دهد که او از کلام و قلم، خطابه و نامه برای معرفی اسلام به مخالفان و مردم استفاده و سعی کرد با سبک زندگی خود، نشان دهد که اسلام چگونه می‌تواند آنان را در برابر سنت‌های ظالمانه و تبعیض‌آمیز و خرافات جان‌سوز و انسان کش توانا کند و رشد دهد.)

مسئله بعدی مسئله تکفیر اهل قبله است:

درهرچهارمذهب فقهی اهل سنت ،تکفیر اهل قبله حرام وناجایز است واهل سنت گویندگان کلمه طیبه (لا اله الا الله محمدا رسول الله )راکه اهل قبله اند وضروریات دین را انکارنمیکنند حتی به انجام  گناه کبیره ،تکفیر نمیکنند ومسلمان میدانند.

درکتاب فقه اکبر امام ابو حنیفه (رح)آمده است :ولانکفرمسلما بذنب من الذنوب وان کانت کبیره اذا لم یستحلها ولا نزیل عنه اسم الایمان ونسمیه مومنا حقیقه .ص117چاپ لبنان

علامه شرف الدین صاحب فصول المهمه میگوید :از امام شافعی ،ابن ابی لیلی ،ابوحنیفه ،سفیان ثوری و... عدم تکفیر اهل قبله به گناهان نقل شده است.

درفتاوای دارالعلوم زاهدان آمده است :تکفیر مسلمین گناه بسیار سنگین وموجب فتنه وفساد است وفقها ومجتهدین بزرگ دراین خصوص ازهرگونه افراط دوری گزیده اند وبه ظاهرحال واقرار فرد اکتفا کرده اند.آیه :یاایها الذین امنوا اذا ضربتم فی سبیل الله فتبینوا ولا تقولوا لمن القی الیکم اسلم لست مومنا.

حضرت انس بن مالک (رض)روایت میکند:ثلاث من اصل الایمان الکف عمن قال لا اله  الا الله  ولا نکفر بذنب ولا نخرجه من الاسلام ...

سه چیز از اصول ایمان است کسی را که قائل به کلمه طیبه است نکشید کافر قلمدادنکنید  وبه عمل بد از اسلام خارج ندانید

 

کسانی که ادعای جهاد درراه خدارادارند جنایاتی مرتکب شده اند که هنوزیادآوری آن جنایات ازجمله انتحاری درمساجدامام علی وجامع زاهدان که فرزندان ومردان و جوانان رابه خاک وخون کشیدند،بسیاردردناک است.کسانی که باامریکا واسرائیل غاصب که سرسلسله تروریست دردنیااست هم دستند که برای کسی مخفی نمانده وازموساد آموزش می دیدندکه دراعترافاتشان گفتندودرتکفیر اهل قبله وتهمت زدن وتروروکشتن بی گناهان ومثله کردن اسیران  یدطولایی دارند حال چگونه ادعای جهاد دارند وخودراحامی حقوق اهل سنت می دانند.این چه نوع جهادی است که باعصررسول الله مغایرت دارد باسنت مشهوره وامت وسط ودین صلح نیزمغایرت داردوجزضررزدن به مسلمین چیزدیگری دربرندارد.آنهایی که فریب خورده اند به قران وحبل متین وسواداعظم مسلمین برگردندوتوبه نمایندودست ازبرادرکشی وجنایت به اسم اسلام بردارندواسلام هراسی ایجادنکنند.

درپایان قابل ذکراست که ماسران طوایف درمقابل کسانی  که به خاک کشورمان تجاوزکنند وفرزندان این مرز وبوم را به گروگان ببرند یاشهیدکنندوخودهم دست استکبارومزدورآنها باشند ،تاپای جان ایستاده ایم وازامنیت وتمامیت ارضی کشورمان دفاع خواهیم کردوبه عهدپیمان خودوفاداریم . اهل سنت قبل ازانقلاب بابعدازانقلاب قابل مقایسه نیست چه ازلحاظ تعدادمساجد وحوزه علمیه وچه ازلحاظ آزادی های مراسمات مذهبی ولکن مااهل سنت به اقتدای علمایمان اهل قبله را که شهادتین می گویند ونمازمی خوانند ،تکفیرنمی کنیم وبه عمل کبائر ازاسلام خارج نمی دانیم وبه وحدت اسلامی وانسجام ملی خود پایداریم وحقوق خودرامانند تمام مردم ایران ازراههای قانونی پیگیری می کنیم وازهرگونه افراط وتجاوز تبری می جوییم. يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ كُونُواْ قَوَّامِينَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْاللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

ای کسانی که ایمان آورده اید، برای خدا حق گفتن را برپای خیزید و به عدل گواهی دهید دشمنی با گروهی دیگر وادارتان نکند که عدالت نورزید عدالت ورزید که به تقوی نزدیکتر است و از خدا بترسید که او به هر کاری که می کنید، آگاه است.

 

 

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۱۰ - ۰۹:۲۸
کد خبر: ۴۲۳۵۱۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۰۹:۵۰
مرکز جامع بیماران خاص سیستان و بلوچستان در زاهدان افتتاح شد
مرکز جامع بیماران خاص سیستان و بلوچستان امروز /دوشنبه/ همزمان با 83 مرکز در59 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور از طریق ویدئوکنفرانس در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) زاهدان به بهره برداری رسید.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۰۶:۵۳
شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، بامداد امروز از افزایش شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب این باریکه به هفت تن، خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۰۶:۳۹
توزیع 200 بسته آموزشی به دانش آموزان روستای خلیل آباد شهرستان سراوان+تصاویر
قرارگاه محرومیت زدایی و خدمات رسانی سپاه شهرستان سراوان با هدف کمک به مناطق کم برخوردار بین دانش آموزان روستای خلیل آباد و امیرآباد شهرستان سراوان 200 بسته های آموزشی و لوازم التحریر توزیع کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۹:۴۹
نشانه‌های آشکارِ افول قدرت آمریکا؛ ایران قوی و پیشرفته‌تر شده است
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و عظیم مردم در «رزمای...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۹:۱۸
مروری بر زندگینامه شهید نورخدا موسوی
"سید نورخدا موسوی" جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی که در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد سرانجام پس از 10 سال در کمابسر بردن،در شب رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) آسمانی ش...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۹:۱۵
تشییع ​پیکر پاک و مطهر شهید مدافع وطن در زاهدان
پیکر پاک و مطهر شهید محمد امین خواجه با حضور مردم شهید پرور و مسئولان استانی در زاهدان تشییع و خاکسپاری شد.
۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۹:۵۱
حضورپرشورطایفه شاهوزهی درراهپیمایی 13آبان97
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی به همراه طایفه شاهوزهی درراهپیمایی روزملی مبارزه بااستکبارجهانی شرکت کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۵:۰۵
بیانیه حاج محمدرضاشاهوزهی درخصوص یوم الله ۱۳آبان
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی درخصوص یوم الله ۱۳آبان بیانیه ای صادرومردم رادعوت به شرکت دراین راهپیمایی کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۰ - ۰۹:۲۸
بیانیه سرطایفه شاهوزهی درخصوص توهین به سران طوایف
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی درخصوص توهین اخیرگروهکهای تروریستی وشبکه های بیگانه به سران طوایف بلوچ بیانیه ای صادرکرد.
۱۳۹۷/۸/۸ - ۲۰:۰۱
دسته روی و عزاداری ۸۶۶ هیئت مذهبی در اربعین حسینی/ ندای لبیک یا حسین(ع) در سیستان وبلوچستان طنین انداز شد
مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان صبح امروز همزمان با سراسر کشور با شرکت در راهپیمایی جا ماندگان اربعین حسینی به سوگواری اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایشان پرداختند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۹:۴۹
نشانه‌های آشکارِ افول قدرت آمریکا؛ ایران قوی و پیشرفته‌تر شده است
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و عظیم مردم در «رزمای...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۹:۱۸
مروری بر زندگینامه شهید نورخدا موسوی
"سید نورخدا موسوی" جانباز ۱۰۰ درصد لرستانی که در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد سرانجام پس از 10 سال در کمابسر بردن،در شب رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) آسمانی ش...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۹:۱۵
تشییع ​پیکر پاک و مطهر شهید مدافع وطن در زاهدان
پیکر پاک و مطهر شهید محمد امین خواجه با حضور مردم شهید پرور و مسئولان استانی در زاهدان تشییع و خاکسپاری شد.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۰۹:۵۰
مرکز جامع بیماران خاص سیستان و بلوچستان در زاهدان افتتاح شد
مرکز جامع بیماران خاص سیستان و بلوچستان امروز /دوشنبه/ همزمان با 83 مرکز در59 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور از طریق ویدئوکنفرانس در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) زاهدان به بهره برداری رسید.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۰۶:۵۳
شهادت ۷ فلسطینی و به هلاکت رسیدن یک افسر صهیونیست
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، بامداد امروز از افزایش شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب این باریکه به هفت تن، خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۰۶:۳۹
توزیع 200 بسته آموزشی به دانش آموزان روستای خلیل آباد شهرستان سراوان+تصاویر
قرارگاه محرومیت زدایی و خدمات رسانی سپاه شهرستان سراوان با هدف کمک به مناطق کم برخوردار بین دانش آموزان روستای خلیل آباد و امیرآباد شهرستان سراوان 200 بسته های آموزشی و لوازم التحریر توزیع کرد.