بیانیه سرطایفه شاهوزهی درخصوص توهین به سران طوایف
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی درخصوص توهین اخیرگروهکهای تروریستی وشبکه های بیگانه به سران طوایف بلوچ بیانیه ای صادرکرد.

پایگاه اطلاع رسانی طایفه شاهوزهی –بسم الله الرحمن الرحیم

وَكَذَالِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا(بقره143)

-امروز جنگ فرهنگی ورسانه دردنیاحرف اول رامی زندودوست ودشمن ،خودی وبیگانه درآن فعالیت چشمگیری دارند.

متاسفانه رسانه وفضای مجازی آلت دست دشمنان اسلام وکشورعزیزمان نیزشده است.اخیرا درفضای مجازی گروهکهای تروریستی اقدام به پخش سخنانی کرده اند تا به سران طوایف بلوچ اهانت کنند.

متاسفانه افراط گرایان درجهان اسلام که مستقیم یاغیرمستقیم ازاستکبارجهانی پول وسلاح وخط مشی می گیرندوبااقدامات تروریستی خودسلب امنیت وایجادرعب ووحشت می کنند ودست به جنایات هولناک می زنند،داعیه جهاددارندوادعای دفاع ازحقوق اهل سنت ایران رادرسرمی پرورانندتا پشت این الفاظ پنهان شوندودست به جنایات دیکته شده خود بزنند.

جهاداسلامی وازه ای مقدس است ومبارزه باظلم وطاغوت رادربرداردکه درفقه اسلامی مانند سایرعبادات دارای شرایط واحکامی است.درجهاد اسلامی خشونت وقتل وغارت بیگناهان وزنان وفرزندان وعابدان وحمله به عبادتگاهها منع شده است .اگرکسی ادعای جهاد فی سبیل الله داشت وعلم وتزکیه نفس نداشت قطعا به هلاکت افتاده است ودرست فی سبیل طاغوت وشیطان وهوای نفس جهاد می کندومرتکب تجاوزازحد وجنایات فجیع میشود..واقعه صدراسلام که حضرت علی (رض)آن هنگام که آن شخص مشرک آب دهان به سیمای مبارک حضرت انداخت وحضرت امیر وی رارهانمود تاجهاد درراه خشم ونفس خودش نباشد درآن بحبوحه جنگ که این طرف سپاه رسول الله و آن طرف سپاه مشرکین حربی بود،مسئله رضای الهی رارعایت می کردند.وتااین حد دقت می کردند تابرای رضای خداعمل خالصی انجام دهند.آیات بسیاراست که ازحدتجاوزنکنیدواگرصلح کردند شما نیزدست ازجنگ بکشید.

مسئله دیگر دوستی بااهل کتاب است که دراسلام دوستی وهمدستی باکفارواهل کتاب منع شده است درسوره مائده آیه 51خداوند میفرماید: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَتَتَّخِذُواْ الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَيَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

ای کسانی که ایمان آورده اید، یهود و نصارا به دوستی برمگزینید، آنان خود دوستان یکدیگرند. هر کس از شما که ایشان را به دوستی گزیند در زمره آنهاست و خدا ستمکاران را هدایت نمی کند.

مسئله دیگر ترور وکشتن ناگهانی دراسلام است که درکلام عرب به نام (فتک)نقل شده است . یکی از مهم‌ترین روایات پیامبر در این باره عبارت «الایمان قید الفتک، المؤمن لایفتک(المصنف ابن ابی شیبه ج5ص 299و کنزالعمال ج1ص62) »است که مسلم بن عقیل نیز آن را حجت خود در اجتناب از ترور عبیدالله بن زیاد شمرد و به شریک بن اعور و هانی بن عروه گفت که پدرش این روایت را از حبیبش رسول خدا شنیده است. شرح این ماجرا در مقتل ابی مخنف، تاریخ طبری و تنزیه الانبیاء آمده است. روایت از نظر مسلم تا بدانجا مسلّم و مستند و مقتدر بوده است که از ترور شخصی چون عبیدالله نیز جلوگیری می‌کند. آیا نمی‌شد حدس زد که مسلم از اهمیت قتل عبیدالله بی‌اطلاع بوده و نتایج آن را پیش‌بینی نمی‌کرده است؟ آیا او نمی‌توانست بنا به مصلحت جلوگیری از واقعه عاشورا و شهادت حسین بن علی و اسارت ذریه پیامبر به ترور عبیدالله دست زند تا امام حسین را به قدرت برساند و شاید جامعه اسلامی را از یوغ بنی‌امیه نجات داده و به تعبیری سرنوشت تاریخ اسلام را دگرگون کند؟ مسلّم است که مسلم از چنان تیزبینی و درایتی بهره‌مند بود که چنین احتملاتی را از ذهن دور ندارد و به آن بی‌تفاوت نباشد. به نظر می‌رسد عمل وی نشان‌دهنده استناد و اصالت حرمت فتک در کلام پیامبر تا بدانجاست که از چنین ترور بااهمیتی خودداری می‌کند و البته خود آموزه‌ای برای مسلمانانی است که برای دفاع از اسلام و مقابله با دشمنان دین، حرمتی چنین سترگ و غیرقابل‌تردید را به کنار می‌نهند. حرمتی که از ترور فردی چون عبیدالله نیز منع می‌کند و مهم‌تر اینکه تنها در عالم نظر نمی‌ماند تا به مصلحتی مقید و محذوف شود بلکه در عالم عمل یک مسلمان در بدترین یا حساس‌ترین شرایط تاریخی مؤثر و معیّن است.

با مراجعه به زندگی پیامبر نیز آشکار می‌شود که وی نه‌تنها هیچگاه حکم به ترور یا «اغتیال» و قتل غافلگیرانه نداده بلکه از آن ناهی و مانع بوده است. پیامبر خود از قتل عبدالله بن ابی سلول رئیس منافقان مدینه که با کفار قریش در مکه هم‌پیمان بود، به دست پسر خود او منع کرد و زمانی که پسر عبدالله که او نیز عبدالله نام داشت از پیامبر درخواست کرد تا اگر به فکر کشتن پدرش است این کار را به دست خود او سپارد تا از خشم قتل پدر به دست دیگری، دستش به خون مؤمنی آغشته نگردد، به او فرمود: «ما اراده راندن چنین فرمانی نداریم بلکه تا هر زمان که او با ما بماند درباره او مدارا و احسان خواهیم کرد.» (عدالت و قضا در اسلام، صدرالدین بلاغی، امیرکبیر، ۱۳۶۰، ص ۲۳۵

پیامبر در دوره حضور در مکه و در آغاز مبارزه با کفار و معرفی اسلام به عنوان مکتب زندگی و راه آزادی از اسارت و ظلم نیز هیچ‌گاه به ترور دشمنان خود دست نزد و از صدور جواز آن نیز خودداری کرد. سنت پیامبر نشان می‌دهد که او از کلام و قلم، خطابه و نامه برای معرفی اسلام به مخالفان و مردم استفاده و سعی کرد با سبک زندگی خود، نشان دهد که اسلام چگونه می‌تواند آنان را در برابر سنت‌های ظالمانه و تبعیض‌آمیز و خرافات جان‌سوز و انسان کش توانا کند و رشد دهد.)

مسئله بعدی مسئله تکفیر اهل قبله است:

درهرچهارمذهب فقهی اهل سنت ،تکفیر اهل قبله حرام وناجایز است واهل سنت گویندگان کلمه طیبه (لا اله الا الله محمدا رسول الله )راکه اهل قبله اند وضروریات دین را انکارنمیکنند حتی به انجام  گناه کبیره ،تکفیر نمیکنند ومسلمان میدانند.

درکتاب فقه اکبر امام ابو حنیفه (رح)آمده است :ولانکفرمسلما بذنب من الذنوب وان کانت کبیره اذا لم یستحلها ولا نزیل عنه اسم الایمان ونسمیه مومنا حقیقه .ص117چاپ لبنان

علامه شرف الدین صاحب فصول المهمه میگوید :از امام شافعی ،ابن ابی لیلی ،ابوحنیفه ،سفیان ثوری و... عدم تکفیر اهل قبله به گناهان نقل شده است.

درفتاوای دارالعلوم زاهدان آمده است :تکفیر مسلمین گناه بسیار سنگین وموجب فتنه وفساد است وفقها ومجتهدین بزرگ دراین خصوص ازهرگونه افراط دوری گزیده اند وبه ظاهرحال واقرار فرد اکتفا کرده اند.آیه :یاایها الذین امنوا اذا ضربتم فی سبیل الله فتبینوا ولا تقولوا لمن القی الیکم اسلم لست مومنا.

حضرت انس بن مالک (رض)روایت میکند:ثلاث من اصل الایمان الکف عمن قال لا اله  الا الله  ولا نکفر بذنب ولا نخرجه من الاسلام ...

سه چیز از اصول ایمان است کسی را که قائل به کلمه طیبه است نکشید کافر قلمدادنکنید  وبه عمل بد از اسلام خارج ندانید

 

کسانی که ادعای جهاد درراه خدارادارند جنایاتی مرتکب شده اند که هنوزیادآوری آن جنایات ازجمله انتحاری درمساجدامام علی وجامع زاهدان که فرزندان ومردان و جوانان رابه خاک وخون کشیدند،بسیاردردناک است.کسانی که باامریکا واسرائیل غاصب که سرسلسله تروریست دردنیااست هم دستند که برای کسی مخفی نمانده وازموساد آموزش می دیدندکه دراعترافاتشان گفتندودرتکفیر اهل قبله وتهمت زدن وتروروکشتن بی گناهان ومثله کردن اسیران  یدطولایی دارند حال چگونه ادعای جهاد دارند وخودراحامی حقوق اهل سنت می دانند.این چه نوع جهادی است که باعصررسول الله مغایرت دارد باسنت مشهوره وامت وسط ودین صلح نیزمغایرت داردوجزضررزدن به مسلمین چیزدیگری دربرندارد.آنهایی که فریب خورده اند به قران وحبل متین وسواداعظم مسلمین برگردندوتوبه نمایندودست ازبرادرکشی وجنایت به اسم اسلام بردارندواسلام هراسی ایجادنکنند.

درپایان قابل ذکراست که ماسران طوایف درمقابل کسانی  که به خاک کشورمان تجاوزکنند وفرزندان این مرز وبوم را به گروگان ببرند یاشهیدکنندوخودهم دست استکبارومزدورآنها باشند ،تاپای جان ایستاده ایم وازامنیت وتمامیت ارضی کشورمان دفاع خواهیم کردوبه عهدپیمان خودوفاداریم . اهل سنت قبل ازانقلاب بابعدازانقلاب قابل مقایسه نیست چه ازلحاظ تعدادمساجد وحوزه علمیه وچه ازلحاظ آزادی های مراسمات مذهبی ولکن مااهل سنت به اقتدای علمایمان اهل قبله را که شهادتین می گویند ونمازمی خوانند ،تکفیرنمی کنیم وبه عمل کبائر ازاسلام خارج نمی دانیم وبه وحدت اسلامی وانسجام ملی خود پایداریم وحقوق خودرامانند تمام مردم ایران ازراههای قانونی پیگیری می کنیم وازهرگونه افراط وتجاوز تبری می جوییم. يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ كُونُواْ قَوَّامِينَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْاللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

ای کسانی که ایمان آورده اید، برای خدا حق گفتن را برپای خیزید و به عدل گواهی دهید دشمنی با گروهی دیگر وادارتان نکند که عدالت نورزید عدالت ورزید که به تقوی نزدیکتر است و از خدا بترسید که او به هر کاری که می کنید، آگاه است.

 

 

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۱۰ - ۰۹:۲۸
کد خبر: ۴۲۳۵۱۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰۷:۱۱
دفاع مقدس تمام‌نشدنی است/ دشمن در تهاجم به معنویات شکست خواهد خورد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره‌ی شهدای استان خراسان جنوبی تأکید کردند که دفاع مقدس تمام‌شدنی نیست و یک حقیقت در حال پیشرفت است.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰۷:۰۵
سپاه در محرومیت زدایی با جدیت عمل کرد/بازارچه های مرزی گامی در جهت اشتغالزایی و معیشت افراد
امام جمعه موقت اهل سنت شهر جالق گفت: با ورود نیروی زمینی سپاه در مناطق محروم شاهد انقلابی جدید در جهت رفاه و معیشت مردم هستیم.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۸:۵۹
نمایشگاه دانش و پژوهش اقشار بسیج افتتاح شد/ رونمایی از 4 دستاورد علمی
جدیدترین دستاوردهای اقشار بسیج در نمایشگاه علمی و پژوهشی بسیجیان به نمایش درآمد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۰۹:۲۷
سخنرانی حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی درنمازجمعه
سخنرانی حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی درنمازجمعه مسجد نورالعین جام جم درخصوص حادثه تروریستی چابهار
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۰۹:۳۵
بیانیه سرطایفه شاهوزهی درخصوص حادثه تروریستی مقابل پاسگاه انتظامی چابهار
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی جنایت انتحاری تروریستهای تکفیری درشهرچابهار راطی بیانیه ای محکوم نمود.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۰۹:۰۰
حضور سردار پاکپور در محل حادثه تروریستی چابهار + تشریح جزئیات عملیات
فرمانده نیروی زمینی سپاه جزئیات عملیات تروریستی امروز در چابهار را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۰۸:۵۴
انفجار بمب در چابهار/ عامل انتحاری مواد منفجره را داخل خودروی نیسان جاساز کرده بود
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان وبلوچستان گفت: صیح امروز یک بمب در یکی از خیابان های چابهار منفجر شد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۴:۱۱
بخش مهمی از گرفتاری‌های ما بر اثر نپرداختن به حقیقتِ هشداردهنده «نماز» است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، این اجلاس سالانه را نشانه‌ حق‌گزاری در برابر فریضه نماز خواندند و درباره اهمیت نماز افزودند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود،...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۴:۰۹
مشارکت دادن مردم در امور تنها راه حل برون رفت از مشکلات است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تکیه و مشارکت دادن مردم در تمام امور به شرط رعایت همه اصول شناخته شده انسانی، اسلامی و حکومتی تنها راه حل برون رفت از مشکلات کنونی جامعه است.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۲۰:۱۵
بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان
حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه، ضمن تأکید بر اهمیت و لزوم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، توضیحاتی در خصوص برخی خلأهای این قانون و درخواست‌های برخی مسئولان از ایشا...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۰۹:۳۵
بیانیه سرطایفه شاهوزهی درخصوص حادثه تروریستی مقابل پاسگاه انتظامی چابهار
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی جنایت انتحاری تروریستهای تکفیری درشهرچابهار راطی بیانیه ای محکوم نمود.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۰۹:۰۰
حضور سردار پاکپور در محل حادثه تروریستی چابهار + تشریح جزئیات عملیات
فرمانده نیروی زمینی سپاه جزئیات عملیات تروریستی امروز در چابهار را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۰۸:۵۴
انفجار بمب در چابهار/ عامل انتحاری مواد منفجره را داخل خودروی نیسان جاساز کرده بود
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان وبلوچستان گفت: صیح امروز یک بمب در یکی از خیابان های چابهار منفجر شد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۴:۰۹
مشارکت دادن مردم در امور تنها راه حل برون رفت از مشکلات است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تکیه و مشارکت دادن مردم در تمام امور به شرط رعایت همه اصول شناخته شده انسانی، اسلامی و حکومتی تنها راه حل برون رفت از مشکلات کنونی جامعه است.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۴:۱۱
بخش مهمی از گرفتاری‌های ما بر اثر نپرداختن به حقیقتِ هشداردهنده «نماز» است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، این اجلاس سالانه را نشانه‌ حق‌گزاری در برابر فریضه نماز خواندند و درباره اهمیت نماز افزودند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود،...
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۰۹:۲۷
سخنرانی حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی درنمازجمعه
سخنرانی حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی درنمازجمعه مسجد نورالعین جام جم درخصوص حادثه تروریستی چابهار
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۲۰:۱۵
بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان
حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه، ضمن تأکید بر اهمیت و لزوم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، توضیحاتی در خصوص برخی خلأهای این قانون و درخواست‌های برخی مسئولان از ایشا...
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۲۰:۱۱
40 ورزشکار سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی دعوت شدند
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: 40 ورزشکار استان بعد از کسب موفقیت در نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر 12 تا 15 سال کشور به اردوی تیم ملی دعوت شدند که در تاریخ ورزش این نقطه از ایران ا...
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۸:۵۹
نمایشگاه دانش و پژوهش اقشار بسیج افتتاح شد/ رونمایی از 4 دستاورد علمی
جدیدترین دستاوردهای اقشار بسیج در نمایشگاه علمی و پژوهشی بسیجیان به نمایش درآمد.