پایتخت وحدت کشور غرق ماتم شد؛
دسته روی و عزاداری ۸۶۶ هیئت مذهبی در اربعین حسینی/ ندای لبیک یا حسین(ع) در سیستان وبلوچستان طنین انداز شد
مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان صبح امروز همزمان با سراسر کشور با شرکت در راهپیمایی جا ماندگان اربعین حسینی به سوگواری اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایشان پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طایفه شاهوزهی به نقل از  عصرهامون، مراسم راهپیمایی جا ماندگان اربعین حسینی در پایتخت وحدت کشور با حضور پر شور مردم در قالب دسته روی و عزاداری ۸۶۶ هیئت مذهبی برگزار و مردم سیستان وبلوچستان در چنین روی به عزاداری و سوگواری پرداختند.
نخستین پیاده روی مردم ولایی سیستان وبلوچستان صبح امروز از ساعت9 از مقابل مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) به طرف مسجد جامع زاهدان برگزار و هیات های مذهبی به دسته روری به سینه زنی و زنجیز زنی پرداخته و عشق و ارادات خود را به امام حسین(ع) به نمایش گذاشتند.

 

 
پیام اربعین وحدت دنیای اسلام علیه مستکبران است
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در این مراسم در خصوص اهمیت اربعین بیان کرد: اربعین حسینی تداعی گر عاشورای حقیقی است که ائمه بزرگوار ما نیز در باره اهمیت آن سخنان بسیاری گفته اند.
به گفته امام جمعه زاهدان اگرچه قرن ها از واقعه عاشورا و اربعین گذشته اما اثر جاودانه این حادثه تاریخی چنان قوی است که در طول تاریخ و زندگی بشریت تداوم خواهد داشت.
سلیمانی پیام اربعین را وحدت دنیای اسلام علیه مستکبران عنوان و ادامه داد: حضور پرشور مسلمانان در پیاده روی اربعین حسینی در عراق نمونه بارزی از وحدت اسلامی است که سبب اتحاد بیشتر بین آنان می شود؛ اقشار مختلف مردم فارغ از هر سلیقه و فکری با حضور در این حرکت عظیم نشان داده اند که عاشق فرهنگ عاشورا و امام حسین(ع) هستند.
 

نماینده ولی فقیه در استان مهمترین درس های اربعین حسینی را ضرورت زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت، ایثار و دفاع از دین بیان کرد.
 
مراسم اربعین حسینی در زابل برگزار شد
مراسم اربعین حسینی با حضور هیات ها و دسته های سینه زنی در میدان امام حسین (ع) شهرستان زابل برگزار شد. در این مراسم دسته های سینه زنی از سراسر هیات های زابل گرد هم آمدند تا برای مصیبت کربلا عزاداری و اشک ماتم بریزند.
 

 
مداحی و سینه زنی در این مراسم که آیین و سنت دیرینه مردم سیستان است، از جمله برنامه های امروز برای عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) بود.
گفتنی است که مردم سیستان اولین کسانی بودند که برای خون خواهی سالار شهیدان قیام کردند.
حجت الاسلام محمد تقی قادری استاد حوزه های علمیه قم در این مراسم اذعان داشت : قیام امام حسین (ع) برای آزادی و عدالت در جامعه بود.
 

 
وی افزود: کسانی که در این روز در پیاده روی اربعین حضور دارند و می توانند به زیارت امام شهیدان بروند سعادت بزرگی را نصیب خود کرده اند، اما عاشقان آن حضرت در هرکجای این جهان که قرار دارند، ارادت خود را به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین (ع) ابراز می دارند.

ایرانشهر در اربعین امام حسین (ع) یکپارچه عزادار شد
مردم ولایتمدار شهر میزبانان ولایت در چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان با حضور در مساجد و حسینیه های ایرانشهر  به عزاداری و سوگواری پرداختند.

چابهار  در اربعین حسینی
مراسم اربعین حسینی در مسجد امام حسین(ع) چابهار برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین جواد قنبری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان چابهار پاد در حاشیه مراسم عزاداری اربعین حسینی مسجد امام حسین (ع) شهرستان چابهار اظهار کرد: اگر دشمنان از زیارت اباعبدالله (ع) می ترسند بزرگترین دلیلش حقانیت این گرایش عظیم و مقتدر الهی ست به طوری که می بینند راه حسین راه شهادت است و این تفکر باعث تاثیر در دنیا می شود.
​وی آل سعود، اسرائیل و نظام سلطه آمریکا را دشمنان خونین مسلمانان جهان دانست و افزود: ما بعد از یک هزار و 400 سال توانستیم به کمک خداوند و با انقلاب اسلامی ایران زیارت ابا عبدالله الحسین را برای جهانیان آزاد کنیم و مانند گذشته هیچ ظالم ستمگری این قدرت را ندارد تا از این حضور ممانعت کند.
​وی اسرائیل را بنا به فرمایش امام خامنه ای نابود شدنی دانست و ادامه داد: در گذشته رزمندگان اسلام شعار می دادند کربلا کربلا ما داریم می آییم و عده ای آن روز ما را مسخره کرده و می خندیدند و همان ها امروز پیام مقام معظم رهبری در این خصوص که فرمودند اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید ساده و نشدنی می پندارند و به امید خدا بیت المقدس قبله اول مسلمین جهان را از سطله صهیونیست های کافر پس خواهیم گرفت.
 

​مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه شهرستان چابهار تاکید کرد: اربعین و اجتماع باشکوهی که امروز شاهد آن هستیم زمینه ساز فتح بیت المقدس از شر غاصبین و مارقین اسرائیلی می باشد و تمام هجمه هایی که دشمن بر علیه کشور راه انداخته است به همین علت می باشد.
​وی در ادامه خاطرنشان کرد: بسیج و فرهنگ زیبای بسیجی عامل شکست دشمن در میادین اقتصادی ست و مردم باید به این آگاهی برسند که فتنه ها و دسیسه های دشمن برای چه اهدافی از طرق مختلف ایجاد شده و مقابله کنند.

مکتب امام حسین (ع) چراغ هدایت در مسیر حقیقت است
مراسم اربعین امام حسین (ع) با حضور حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان و درویش نارویی فرماندار، سرهنگ پاسدار محمد پودینه فرمانده سپاه و جمعی از دلدادگان اهل بیت (ع) در مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) این شهرستان برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و اربعین حسینی (ع)، گفت: اگر به نهضت و مکتب عاشورایی امام حسین (ع) توجه کنیم، دارای ابعاد و روزنه های مختلفی است که هر یک از ابعاد دارای حسنات متعدد برای بندگی و زندگی مشاهده می شود.
 

 
وی افزود: مکتب عاشورا مکتبی است که می توان در آن تمامی حسنات عالم در باب زندگی مادی و بندگی خالق جست و جو کرد و به آن حسنات رسید.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه مسأله و نهضت عاشورای امام حسین (ع) مسأله ای است که هرفردی بخواهد جرعه ای آب از این دریای بی کران بنوشد، سیراب شود، گفت: چرا که خداوند متعال امام حسین (ع) و یاران با وفایش را به بهترین وجه ممکن به پیروزی رساند اگر چه به شهادت رسیدند.
وی ادامه داد: پیاده روی اربعین این نکته را ندا می دهد که همه توجه کنند به وجود امام حسین (ع) و این راه پر فراز نشیبی که سختی های زیادی دارد و نهایتش عزت و اقتدار نسیب افراد می شود.
بامری زیر بار ظلم و ذلت نرفتن، شجاعت و ایستادگی در مقابل استکبار را از نماد های پیاده روی اربعین عنوان کرد و بیان داشت: حضور مسلمانان در اربعین یک تجمع بزرگی از وحدت و قدرت است که دشمن این را نمی خواهد و به این جهت برای آنها سخت است و تلاش می کنند که بین ایران و عراق اختلاف ایجاد کنند.
امام جمعه سراوان با توجه به اینکه پاداش نیکوکاران یکی از سنت های الهی است، اظهار کرد: مکتب حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) یک چراغ روشنی است که می توان از آن الگو و بهره گرفت و یک مسیر حقیقت برای خداجویی و خدا خواهی انسان های آزاده است.
وی خاطر نشان کرد: خداوند متعال در این عالم امام حسین (ع) را از دیگران متمایز کرده است چنانکه مشاهده می کنیم 20 میلیون نفر از چهل کشور با قلبی سرشار از عشق رهسپار مرقد مطهر این امام بزرگوار می شوند.

برگزاری اربعین حسینی در نقطه صفرمرزی
 


 
مراسم عزاداری اربعین حسینی بعد از نماز ظهر باحضور عاشقان حسینی و خادمان زوار امام حسین(ع) در مسجد پایانه مرزی میرجاوه در نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان برگزار شد.
 
انتهای پیام/

 

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۸ - ۲۰:۰۱
کد خبر: ۴۲۳۵۱۷
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۷:۰۳
نیروهای مسلح تروریست‌ها و تهدیدگران امنیت کشور را مجازات خواهند کرد
سرلشکر باقری تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نسبت به مجازات تروریست‌ها و سایر تهدیدگران امنیت کشور اقدام خواهند کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۶:۴۰
ارتباط عاملان جنایت زاهدان با سازمان‌های جاسوسی مسلّم است/ دستگاه‌های مسئول موضوع را با جدیت دنبال کنند
رهبر معظم انقلاب در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۶:۳۶
پیکر شهدای حادثه تروریستی محور خاش-زاهدان به اصفهان منتقل شد
با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران پیکر پاک و مطهر 27 شهید حادثه تروریستی در محور خاش- زاهدان به زادگاه شان منتقل شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۸:۰۲
سرطایفه شاهوزهی حمله انتحاری به اتوبوس سپاه درجاده زاهدان –خاش رابه شدت محکوم کرد.
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی طی بیانیه ای جنایت انتحاری تروریستهای تکفیری به اتوبوس حامل مرزبانان سپاه را به شدت محکوم کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۷:۵۹
عامل انتحاری تروریستی با استفاده از یک خودرو، اتوبوس پرسنل سپاه را مورد حمله قرار داد
ساعتی پیش یک عامل انتحاری تروریستی با استفاده از یک خودرو، شامگاه امروز اتوبوس پرسنل سپاه را مورد حمله انتحاری قرار داد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۲۱:۱۰
اقتدار، همبستگی و وحدت ملی در راهپیمایی 22 بهمن به نمایش درآمد
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و استاندار این استان با صدور پیامی ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم اعلام کردند: اقتدار، همبستگی و وحدت ملی در راهپیمایی 22 بهمن یک بار دیگر به نمایش گذاشته شد که ...
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۰۸:۴۹
حضورطایفه شاهوزهی درراهپیمایی 22بهمن ماه97
سرطایفه شاهوزهی به همراه طایفه بزرگ شاهوزهی درچهلمین راهپیمایی پیروزی انقلاب اسلامی شرکت نمود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۰۷:۵۹
بیانیه سرطایفه شاهوزهی به مناسبت راهپیمایی 22بهمن
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی طی بیانیه ای درخصوص شرکت درراهپیمایی 22بهمن سالروزجشن ملی وچهلمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی ازمردم استان دعوت نمود.
۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۱۹:۴۳
حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن وحدت ملی ملت ایران را به دشمنان نشان می‌دهد
نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: راهپیمایی عظیم مردم در ۲۲ بهمن سبب ایجاد قدرت چانه‌زنی در عرصه بین‌المللی برای سیاست‌مداران کشور شده و همچنین وحدت ملی مردم را به دشمنان نشان خواهد داد...
۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۱۹:۳۷
اروپایی‌ها هم مانند آمریکا غیرقابل اعتمادند/راهپیمایی ۲۲ بهمن پر شکوه‌تر از سال‌های قبل
حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، تأکید کردند: ۲۲ بهمن امسال به یاری پروردگار و در پرتو همین عوامل تاریخ‌ساز به معنای واقعی کلمه دشمن‌شکن خوا...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۸:۰۲
سرطایفه شاهوزهی حمله انتحاری به اتوبوس سپاه درجاده زاهدان –خاش رابه شدت محکوم کرد.
حاج محمدرضاشاهوزهی سرطایفه شاهوزهی طی بیانیه ای جنایت انتحاری تروریستهای تکفیری به اتوبوس حامل مرزبانان سپاه را به شدت محکوم کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۰۸:۴۹
حضورطایفه شاهوزهی درراهپیمایی 22بهمن ماه97
سرطایفه شاهوزهی به همراه طایفه بزرگ شاهوزهی درچهلمین راهپیمایی پیروزی انقلاب اسلامی شرکت نمود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۲۱:۱۰
اقتدار، همبستگی و وحدت ملی در راهپیمایی 22 بهمن به نمایش درآمد
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و استاندار این استان با صدور پیامی ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم اعلام کردند: اقتدار، همبستگی و وحدت ملی در راهپیمایی 22 بهمن یک بار دیگر به نمایش گذاشته شد که ...
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۷:۰۳
نیروهای مسلح تروریست‌ها و تهدیدگران امنیت کشور را مجازات خواهند کرد
سرلشکر باقری تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نسبت به مجازات تروریست‌ها و سایر تهدیدگران امنیت کشور اقدام خواهند کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۶:۴۰
ارتباط عاملان جنایت زاهدان با سازمان‌های جاسوسی مسلّم است/ دستگاه‌های مسئول موضوع را با جدیت دنبال کنند
رهبر معظم انقلاب در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۷:۵۹
عامل انتحاری تروریستی با استفاده از یک خودرو، اتوبوس پرسنل سپاه را مورد حمله قرار داد
ساعتی پیش یک عامل انتحاری تروریستی با استفاده از یک خودرو، شامگاه امروز اتوبوس پرسنل سپاه را مورد حمله انتحاری قرار داد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۶:۳۶
پیکر شهدای حادثه تروریستی محور خاش-زاهدان به اصفهان منتقل شد
با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران پیکر پاک و مطهر 27 شهید حادثه تروریستی در محور خاش- زاهدان به زادگاه شان منتقل شد.