در پی فاجعه "میرزااولنگ" افغانستان؛
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان جنایات تروریستی علیه شیعیان افغانستان را محکوم کردند
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان فاجعه‌ که اخيرا در منطقه "میرزااولنگ" از توابع فرمانداری "صیاد" در استان "سرِپل" افغانستان رخ داد را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طایفه شاهوزهی به نقل ازعصر هامون؛ علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در خصوص فاجعه‌ای که اخيرا در منطقه "میرزااولنگ" از توابع فرمانداری "صیاد" در استان "سرِپل" افغانستان رخ داد و طی آن ده‌ها نفر از شیعیان این منطقه در عملیات جنون‌آمیز مشترک داعش و طالبان، به شهادت رسیده و صدها نفر که بیشتر آنان از زنان و دختران بوده‌اند به عنوان اسیر و بردگان جنسی ربوده شده‌اند، را محکوم کردند.
داعش و طالبان فرزندان نامشروع اسرائیل
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: در روزهای گذشته جنایت بسیار وحشتناک و دردناکی در منطقه میرزا اولنگ افغانستان رخ داد که این موضوع سبب به شهادت رسیدن عده بسیار زیادی از مسلمانان شد که این موضوع قلب هر انسان آزاده ای را به شدت آزرد.
وی تصریح کرد: انتظار می رود تمامی مسلمانان و علمای دینی این جنایت هولناک را محکوم کنند تا بار دیگر شاهد رخ دادن چنین اتفاقاتی در جهان نباشیم و این جنایتکاران بیش از پیش تنها بمانند.
مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: تمامی مسلمانان به ویژه اهل سنت انجام چنین جنایتی را ضد اسلام می دانند چرا که در این فاجعه مسلمانان مظلوم کشته و حتی تعدادی از زنان و دختران بیگناه هم به بردگی گرفته شدند که در عصر حاضر وجود برده در جهان دور از شان بشریت است.
وی تاکید کرد: متاسفانه اسرائیل برای مشغول کردن ذهن مسلمانان و دور کردن آنان از فجایعی که در سرزمین فلسطین رخ می دهد گروه های تکفیری و تندرویی از قبیل داعش را ایجاد کرده است بنابراین می توان از داعش و طالبان به عنوان فرزندان نامشروع اسرائیل نام برد.
امام جمعه اهل سنت هامون خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش اسلام در جهان اسرائیل با همکاری آمریکا داعش و طالبان را ایجاد کرده تا از این طریق پروژه اسلام هراسی را کلید زده و جهانیان را از این طریق نسبت به اسلام بدبین کرده و از گرویدن بیشتر جهانیان به اسلام جلوگیری به عمل آورند.
وی در پایان گفت: بار دیگر به عنوان یک انسان و یک عالم دینی وجود چنین جنایتی را محکوم می کنم و امیدوارم روزی صلح و صفا جهان را فرا گیرد.
تروریست ها تکفیری جیره خواران استکبار جهانی هستند/ محافل بین المللی به کمک مردم مظلوم میرزا اولنگ بشتابند
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور ضمن محکوم کردن جنایات تکفیری ها در میرزا اولنگ افغانستان در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: آمریکا با استفاده از گروهک های تروریستی مانند داعش و طالبان به دنبال ایجاد نا امنی و بی ثباتی در منطقه خاورمیانه است، این گروهک های تروریستی زاییده آمریکا و اسراییل است.
وی افزود: جنایات تروریست های تکفیری علیه شیعیان افغانستان محکوم است شیعه و سنی با هم برادرند و جامعه اهل سنت ضمن انزجار از تکفیری ها این جنایات را محکوم می کند تروریست ها مسلمان نیستند بلکه جیره خواران استکبار جهانی هستند.
وی خاطرنشان کرد: سیاست استکبارجهانی و غرب تفرقه افکنی بین مسلمانان و حکومت بر آنهاست و این جنایت هولناک دسیسه اربابان آمریکایی تروریست هاست و این جنایت نشانه عملکرد ضعیف دولت افغانستان در بیرون راندن تروریست ها از خاکش می باشد چراکه این ضعف دولت افغانستان باعث شده تا تروریست ها از خاک افغانستان به عنوان مامن خود برای انجام جنایات شان استفاده کنند.
مولوی ریگیان پورتاکید کرد: دستان پلید آمریکا و ایادی اش به خون هزاران مسلمان بی گناه آلوده است، خاک افغانستان و حتی پاکستان به مامن تروریست ها تبدیل شده اند و دولت این کشورها باید فکری اساسی برای مقابله و بیرون راندن تروریست ها کنند تا نه تنها مردم خود حتی کشورهای همسایه را از شر این تروریست ها در امان نگاه دارند.
وی اذعان کرد: مردم میرزا اولنگ سالهاست که با تروریست ها مبارزه می کنند اما محافل بین المللی و مجامع حقوق بشر باید اقدامی اساسی برای مقابله با تروریست ها انجام دهند و به کمک مردم مظلوم میرزا اولنگ بشتابند.
علمای تشیع و تسنن چنین اقدام قبیحانه و ظالمانه را محکوم می کنند/ دولت افغانستان با عوامل حادثه تروریستی باید برخورد کند
مولوی سید محمد درتکیده در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به محکوم کردن حادثه تروریستی که طالبان و داعش با حمله به منطقه میرزا اولنگ بیش از 50 غیر نظامی را به صورت گروهی تیرباران کردند اظهار کرد: کشتار و ربودن مسلمانان افغانستان توسط گروههای معاند طالبان و داعشی محکوم است.
وی افزود: ما در هیچ ادیانی چنین تفکری نداریم بطوریکه به محلی یورش برند و به خانواده ها زنان، دختران و کودکان بی حرمتی و جسارت شود.
مولوی درتکیده بیان کرد: اینان گول خورده افکار انحرافی هستند و هر کسی که با آنها هم کاری و یا مصالحه کند یقینا هم دست و همفکرشان محسوب می شود.
نویسنده اهل قلم بلوچ چابهار گفت: در حال حاضر مرز پاکستان و افغانستان فاقد تدابیر امنیتی ست و اختلافات و تشنج های زیادی بوجود می آید که ناگوار است، این کشورها باید مرزهای خود را حفاظت و حراست بیشتری کنند تا گروههای تکفیری نتوانند به راحتی رفت و آمد و رفتار خصمانه خود با مسلمانان را اجرا کنند.
وی با اشاره به اتفاقات و حوادث مختلف خاطرنشان کرد: این اتفاقات همانند بمب گذاری ها و یورش های گذشته که نتیجه بی تدبیری مسولان این کشورهاست و اگر مرزهای خود را تقویت کنند یقینا اثرگذار خواهد بود.
فاجعه دردناك میرزا اولنگ توسط استكبار جهاني انجام شده است/ مدعيان حقوق بشر بايد در مقابل بردگي دختران جوان و حوادث میرزا اولنگ واكنش نشان دهند
مولوي عبدالرشيد شهنوازي امام جمعه اهل سنت مسجد طوبی و معاون مدرسه دینی دارالهدی اسماعیل آباد شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به حوادث روزهاي اخير در منطقه میرزا اولنگ، اظهار كرد: تروريست هاي از خدا بي خبر و تكفيري با حمله به منطقه میرزا اولنگ در ولايت سرپل افغانستان بيش از 50 نفر از اهالي بي گناه و مظلوم اين منطقه را كشتند و سپس مساجد و خانه ها را به آتش و خون كشيدند كه اين حركات بسيار زشت شديداً محكوم مي شود.
وي با بيان اينكه در ادامه اين جنايات فجيع و دردناك بيش از 80 نفر از اهالي روستاي میرزا اولنگ را نيز با خود بردند، تصريح كرد: از مجموع این 80 نفر، 30 نفر دختر هستند و تکفیری‌ها آنها را به عنوان برده جنسی با خودشان به نقطه‌ای نامعلوم برده‌اند.
مولوي شهنوازي با بيان اينكه تروريست ها حتي اجازه ندادند كه اجساد به طرف مركز سرپل افغانستان منتقل شود، گفت: با گذشت بيش از چند روز از اين فجايع دردناك، هنوز اجساد بسياري از كشته شدندگان در دره ها و كوچه هاي اين روستا است و ظاهراً تروريست ها از اين مسئله كه ابعاد پوشيده جناياتشان در سرپل رسانه اي شود به شدت هراس دارند.
وي خاطرنشان كرد: داعش با ادامه روند و اين جنايات دردناك مي خواهد كه به كشورهاي منطقه و به ويژه جبهه مقاومت ثابت كند كه حيات ننگينش در خاك افغانستان ادامه دارد و مانند عراق و سوريه آتش قوميتي راه بياندازد و در منطقه ماندگار شود.
امام جمعه اهل سنت مسجد طوبی شهرستان خاش با بيان اينكه در ماه هاي اخير مسئله كشتار افراد غير نظامي در گوشه و كنار افغانستان به شدت افزايش يافته است، گفت: اين درگيري ها و جنايات نشان از نبود حاكميت و حكومت و قانون در كشور افغانستان است.
وي اذعان كرد: ساليان بسيار طولاني است كه مردم اين منطقه با مسالمت و دوستي در كنار يكديگر زندگي مي كنند و هرگز مشكل قوميتي و مذهبي نداشته اند.
معاون مدرسه دینی دارالهدی اسماعیل آباد شهرستان خاش اظهار كرد: آمريكا و استكبار جهاني همواره به دنبال اختلاف و جدايي در دنيا بوده است و سهم بسزايي در عدم مبارزه جدي با طالبان كه در حقيقت همان داعش در افغانستان است دارند زيرا آن ها از زماني كه جهت به اصطلاح مبارزه با طالبان وارد كشور افغانستان شدند هرگز نگذاشتند كه نيروهاي نظامي و امنيتي افغانستان به شكل منسجم و پرقدرت در صحنه‌ها حضور داشته باشد و تنها با داعش و طالبان همكاري مي كنند.
داعش و طالبان بویی از انسانیت نبرده اند/به خواب رفتن وجدان سازمان حقوق بشر مقابل پایمال شدن حقوق مسلمانان
 مدرس حوزه علمیه اهل سنت روستای زنگیان شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون ضمن محکوم کردن حادثه میرزا اولنگ افغانستان، گفت: داعش و طالبان بویی از انسانیت نبرده اند و وجدان سازمان حقوق بشر مقابل این اقدامات به خواب رفته است.
مولوی بزرگ زاده مدرس حوزه علمیه اهل سنت زنگیان شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون ضمن محکوم کردن حادثه میرزا اولنگ افغانستان را که توسط طالبان دنیا طلب و داعشان سگ صفت رخ داده بود را به شدت محکوم کرد و دین مبین اسلام را دین ترحم، مهربانی و شفقت در میان دیگر ادیان الهی برشمرد و اظهار داشت: دین اسلام در جهاد و برخورد با دشمن دارای قوانین و دستوراتی است که در سیره نبوی آمده است که پیامبر اکرم (ص) در هر زمانیکه که گروهی را برای جهاد فراخوانده است از در امان بودن کودکان، سالخوردگان و زنان سخن به میان آورده است.
وی در تکمیل مطلب فوق افزود: همچنین در سیره نبوی آمده است که تعرض به کشتزارها و مزارع کشاورزی و تخریب معابد نیز ممنوع است.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت روستای زنگیان گفت: در جهاد ابتدا اسلام را معرفی کنید اگر قبول نکردن جزیه بدهید و در مرحله سوم اگر باز هم امتناع کردند، شمشیر است که از این جهت برای صاحبان دانش و بینش  واضح است که اسلام دین قتل، خونریزی و تجاوز نیست.
مولوی بزرگزاده با بیان اینکه داعش و طالبان از انسانیت بویی نبرده اند، خاطر نشان کرد: افرادی که در لباس اسلام و به دستور شیطان های زمان دست به اقدامات حیوانی می زنند و با قتل زنان و کودکان، زنان را به اسارت گرفته و به نوامیس مسلمانان تجاوز می کنند، ریختن خون ناحق را روا می دارند، آیا توضیح خاصی نسبت به دستورات پیامبر اعظم دارند و آیا‌ قوانین اسلامی آشنایی دارند؟
وی با بیان اینکه چرا صاحبان گرگ های درنده دم از حقوق انسان می زند و برای چه منظور سازمان حقوق بشر را شکل داده اند،  ادامه داد:  اربابان بی دین کافر داعش وقتی ۱۵۰ خانواده مسلمان و پنجاه غیر نظامی  را با طالبان دنیا طلب تیرباران کردند، چرا دم از احقاق حقوق بشر نمی زنند و سکوت کرده اند؟
مدرس حوزه علمیه اهل سنت روستای زنگیان شهرستان سراوان تصریح کرد: وجدان بیدار حقوق بشر چرا مقابل پایمال شدن حقوق مسلمانان به خواب رفته است  و چه شرافتی از شرافت نفس و شرافت خون انسان بالاتر است که بخاطر آن خاور میانه را به خاک و خون کشیده اند.
نظامیان آمریکا بجای حمله به مواضع تروریست ها به مردم بیگناه حمله می کنند/ جنایت طالبان و داعش در افغانستان با حمایت غرب بوده است
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس  با بیان اینکه گروه های تروریستی با حمایت غرب در افغانستان دست به جنایت می زنند، گفت: جنایت اخیر طالبان و داعش در میرزا اولنگ افغانستان با حمایت آمریکا بوده است.
وی با اشاره به اینکه آمریکا از سال ۲۰۰۱ به بهانه مقابله با گروه های تروریستی به افغانستان حمله کرده است؛ تصریح کرد: علی رغم حضور ۱۷ ساله آمریکا در افغانستان، نه تنها گروه های تروریستی از بین نرفته اند بلکه قوی تر شده اند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه نیروهای آمریکایی و هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بجای حمله به مواضع تروریستها، به افراد غیرنظامی و بی گناه حمله می کنند، گفت: مشخص می شود که حامی و تشکیل دهنده همه گروه های تروریستی دنیا آمریکا و دنیای غرب است.
مولوی بلال مقدسیان اضافه کرد: بیش از پنج روز از جنایت میرزا اولنگ سرپل افغانستان توسط تروریست ها می گذرد، اما همه رسانه ها و نهادهای حقوق بشر غربی سکوت کرده اند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به اینکه تنها مبارزین واقعی افغانستان در مقابل تروریست های طالب و داعش مقاومت می کنند، بیان کرد: قطعا اگر حمایت آمریکا و غرب از این گروه های تکفیری و تروریستی نباشد، مبارزین راستین افغان تیشه به ریشه این دشمنان اسلام خواهند زد.
وی با تاکید بر اینکه دولت افغانستان باید پاسخگوی جنایت اخیر میرزا اولنگ باشد، خاطرنشان کرد: دولت این کشور باید زنان و دخترانی که در بند تروریست ها اسیر هستند، آزاد کنند.
گروهای تروریستی به دنبال بر هم زدن وحدت بین مسلمانان هستند
مولوی محمود لبزن کارشناس و مدرس دینی اهل سنت شهرستان هیرمند در گفت و گو با ندای هیرمند؛ بیان داشت: گروه تکفیری داعش با کشتن جمعی از کودکان و زنان کشور افغانستان خود را بیش از پیش در جهان منفور کرده است و ذلالت خود را از کشتن کودکان آشکار کرد.
وی افزود: این گروه تکفیری که با نام اسلام دارد دست به جنایات وحشیانه ای می زند کاملا برعکس فرموده های خداوند و رسول اکرم عمل می کنند؛ در خود قران آمده است که کودکان و زنان را نباید در جنگ کشت.
مولوی لبزن گفت: یکی از اهداف گروه های تروریستی برهم زدن وحدت در بین مسلمانان جهان است؛ آنها اکنون در کشور افغانستان که شیعه و سنی برادرانه در کنار همدیگر زندگی می کنند به وحدت مستحکم بین آنها پی برده اند.
کارشناس دینی اهل سنت هیرمند ادامه داد: با توجه به شناختی که ما از مردم افغانستان داریم می دانیم که این چنین اتفاقاتی هیچ خدشه ای در وحدت آنها ایجاد نمی کند بلکه باعث تقویت وحدت بین شیعه و سنی خواهد شد.
مولوی لبزن همچنین تصریح کرد: داعش که مقر اصلی خود را در سوریه و عراق می داند، باید از ریشه قطع شود، لذا  مردم افغانستان باید برای از بین بردن تروریست ها و خاتمه دادن به جنایات آنها دست از مقابله با آنها در سوریه و عراق بر ندارند.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از شهدای مدافع حرم که از کشور افغانستان در جنگ با داعش به شهادت رسیده اند نقش مهمی در امنیت افغانستان ایجاد کرده اند، چه بسا که اگر داعش اکنون تضعیف نمی شد جنایات وسیع تری در این کشور به راه می انداخت.
مولوی لبزن بیان داشت: لذا تنها راه اصلی مقابله با این مزدوران آمریکایی و اسرائیلی  قطع کردن آنها از ریشه در کشورهای سوریه و عراق خواهد بود.

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۶/۵/۲۰ - ۱۲:۳۱
کد خبر: ۴۲۲۹۶۱
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۰۶:۱۸
بیانیه وزارت امور خارجه درباره پایان یافتن محدودیت‌های تسلیحاتی
وزارت امور خارجه کشورمان طی بیانیه‌ای پایان یافتن محدودیت‌های تسلیحاتی علی‌رغم تلاش‌های شرورانه آمریکا را یک لحظه بزرگ برای جامعه جهانی خواند.
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۰۶:۱۶
ائمه جمعه همانند لشکرهای درون جبهه هماهنگ عمل کنند
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ائمه جمعه همانند لشکرهای درون جبهه هماهنگ عمل کرده و نیاز است از تفرق و ناهماهنگی پرهیز کنند.
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۰۶:۱۳
حیوان پروری سوغات مخرب سبک زندگی غربی/وقتی فرزند آوری فدای نگهداری از کودکان پشمالو می شود
سگ‌ گردانی در زاهدان در سایه غفلت مسئولان در حال تبدیل شدن به یک پدیده فراگیر است که باید هرچه سریع‌تر برخوردهای لازم با این پدیده زشت صورت گیرد تا از ترویج آن جلوگیری شود.
۱۳۹۹/۷/۲۲ - ۱۹:۱۸
حق آبه هیرمند با جدیت پیگیری می‌شود/ اصلاح اشکالات نظام حفظ و بهره‌برداری کشت در دستور کار مجلس و دولت+عکس
محمد باقر قالیباف امروز در دومین روز نظارت میدانی در سیستان و بلوچستان وارد زابل شد که بازدید از طرح 46 هزار هکتاری انتقال آب به اراضی دشت سیستان و چاه های ژرف از مهم ترین برنامه های وی در این منطقه ا...
۱۳۹۹/۷/۱۹ - ۰۴:۵۹
سفر قالیباف به سیستان و بلوچستان در هفته آینده/ صید ترال از آب های جنوب برای همیشه رخت بر می بندد
معین الدین سعیدی گفت: قرار است رئیس مجلس شورای اسلامی هفته آینده به سیستان و بلوچستان سفر کند که موضوع های مهم استان در این برنامه مطرح و پیگیری می شود.
۱۳۹۹/۷/۱۹ - ۰۴:۵۳
لبیک سپاه به فرمانده معظم کل قوا در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی
سخنگوی سپاه پاسداران از دستور فرمانده کل سپاه برای بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های درمانی این نهاد در لبیک به فرمان فرمانده معظم کل قوا مبنی بر خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی خبر داد
۱۳۹۹/۷/۱۰ - ۰۵:۰۱
فاجعه فاضلابی در کلانشهر زاهدان/ وقتی مردم بی خیال و مسئولان بی تفاوت هستند
در گوشه گوشه کلانشهر زاهدان که تردد می کنی، می توانی نظاره گر فاجعه فاضلابی که در جوی ها و معابر جریان دارد باشی، معضلی که مشام هر رهگذری را می آزارد و نشان از بی خیالی برخی مردم و بی تفاوتی مسئولان ا...
۱۳۹۹/۷/۱۰ - ۰۴:۵۸
گذشت زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را از خاطر ملت ایران بزداید
پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌ مناسبت‌ روز تجلیل‌ از شهیدان‌ و ایثارگران‌ دفاع‌ مقدس‌که عصر امروز (پنج‌شنبه) توسط آقای اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران درگلزار شهدای بهشت زهرای تهران قرائت شد...
۱۳۹۹/۷/۱۰ - ۰۴:۵۲
ارتش در حفظ تمامیت ارضی کشور نقش مهمی دارد
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در حفظ تمامیت ارضی و امنیت کشور نقش مهم و حساسی را بر عهده دارد.
۱۳۹۹/۷/۳ - ۰۹:۱۴
رزمایش کمک‌ مومنانه یادآور حماسه مردم در دوران دفاع مقدس است/ از تزریق امید به دل محرومان تا ساخت مسکن و تامین امنیت پایدار توسط بسیج و سپاه
علی اکبر جعفری، معاون مردم ‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه گفت: اقدامات سپاه و بسیج در رزمایش کمک های مومنانه، یادآور حماسه مردم در دوران دفاع مقدس و مایه افتخار کشور است.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۰۶:۱۸
بیانیه وزارت امور خارجه درباره پایان یافتن محدودیت‌های تسلیحاتی
وزارت امور خارجه کشورمان طی بیانیه‌ای پایان یافتن محدودیت‌های تسلیحاتی علی‌رغم تلاش‌های شرورانه آمریکا را یک لحظه بزرگ برای جامعه جهانی خواند.
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۰۶:۱۶
ائمه جمعه همانند لشکرهای درون جبهه هماهنگ عمل کنند
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ائمه جمعه همانند لشکرهای درون جبهه هماهنگ عمل کرده و نیاز است از تفرق و ناهماهنگی پرهیز کنند.
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۰۶:۱۳
حیوان پروری سوغات مخرب سبک زندگی غربی/وقتی فرزند آوری فدای نگهداری از کودکان پشمالو می شود
سگ‌ گردانی در زاهدان در سایه غفلت مسئولان در حال تبدیل شدن به یک پدیده فراگیر است که باید هرچه سریع‌تر برخوردهای لازم با این پدیده زشت صورت گیرد تا از ترویج آن جلوگیری شود.